x
Wiosenna promocja
trwa jeszcze przez
  • dni
  • godzin
  • minut
  • sekund

Sklep dla klientów detalicznych

Szukaj
Close this search box.

Zabiegi kosmetyczne dla cery trądzikowej

Trądzik bynajmniej nie jest przypadłością charakterystyczną tylko dla nastolatek. Ze skłonnością do pojawiania się pryszczy i zaskórniaków bardzo często zmagają się również 30- czy 40-latkowie, a nawet osoby w podeszłym wieku. Na ryku znajdziemy szereg toników, mleczek, kremów i innych kosmetyków do walki z trądzikiem. Jednak zwłaszcza u osób borykających się z problemem cery trądzikowej ich skuteczność jest często niewystarczająca. Wówczas koniecznie należy zwrócić się o pomoc do dermatologa lub profesjonalnej kosmetyczki. Jakie zabiegi przynoszą najlepsze efekty w leczeniu i pielęgnacji cery trądzikowej?

Czym charakteryzuje się cera trądzikowa?

Cechy charakterystyczne cery trądzikowej to między innymi rozszerzone pory, skłonność do powstawania krost i zaskórniaków, zwiększony rozwój flory bakteryjnej, częste zmiany ropne jak również blizny po dawnych wypryskach. Zmiany trądzikowe najczęściej przyjmują postać zaczerwienionych, wypukłych wzgórków, nierzadko ropnych. W innym przypadku skupione wokół siebie drobne czerwone krostki przypominają wyglądem wysypkę alergiczną. Winę za taki stan rzeczy ponosi przede wszystkim nieprawidłowa produkcja gruczołów łojowych, wzmożona produkcja sebum, ale też złuszczający się naskórek, który zamyka ujścia porów, powodując powstawanie zaskórniaków i ropnych stanów zapalnych. Pojawianie się zmian trądzikowych może być spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, ale też zaburzeniami gospodarki hormonalnej, niewłaściwą pielęgnacją czy nieodpowiednia dietą.

Jak skutecznie walczyć z trądzikiem?

Mając na uwadze powyższe uwagi w walce trądzikiem należy przede wszystkim wyeliminować szkodliwe czynniki, zrezygnować z niektórych składników diety (np. papierosy, kawa, cukier, fastfoody), a wprowadzić produkty oczyszczające, unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, stosować wzmożony rygor higieniczny. Co najmniej dwa razy dziennie należy dokładnie oczyszczać skórę delikatnym środkiem myjącym lub płynem micelarnym oraz pamiętać o regularnym złuszczaniu naskórka przy pomocy dostępnych peelingów czy skrubów. Na dzień należy stosować delikatny lekki kosmetyk, a na noc krem przeciwbakteryjny. W wielu przypadkach mimo stosowania się do tych zaleceń nie obędzie się bez pomocy specjalisty dermatologa czy kosmetyczki. Na jaką pomoc możemy liczyć w salonie kosmetycznym?

https://radekd.sg-host.com/produkt/krem-cery-tradzikowej/

Zabiegi kosmetyczne dla cery trądzikowej

Peelingi

Jednym z częściej zalecanych zabiegów w przypadku cery trądzikowej jak i tłustej ze skłonnością do powstawania zaskórniaków są różnego rodzaju peelingi. Najczęściej są to peelingi chemiczne z użyciem właściwego dla typu cery i charakteru zmian stężenia kwasu np. glikolowego lub trójchlorooctowego. (Zabieg z wyższym stężeniem kwasów to peeling dermatologiczny. Może być wykonywany tylko i wyłącznie przez lekarza.) Bardzo dobre efekty w leczeniu cery trądzikowej daje też peeling Jessnera bazujący na kwasie salicylowym, mlekowym i rezorcynie. Wymienione peelingi nie tylko dogłębnie oczyszczają i usuwają martwy naskórek, ale też niwelują zmiany ropne, krosty i zaskórniaki, obkurczają ujścia gruczołów łojowych, regulują pracę gruczołów łojowych, pobudzają skórę do odnowy.

Alternatywą może być też peeling kawitacyjny bazujący na ultradźwiękach. Tego typu zabieg usuwa nadmiar sebum, ma działanie detoksykujące, skutecznie oczyszcza skórę i niszczy bakterie odpowiedzialne za rozwój zaskórniaków i zmian zapalanych.

Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja to mechaniczny sposób usuwania naskórka i zanieczyszczeń. Daje również bardzo dobre efekty w niwelowaniu blizn i przebarwień potrądzikowych. Jako materiał ścierny wykorzystuje kryształy korundu. Jednocześnie za pomocą specjalnego urządzenia zasysa użyty korund, martwy naskórek, usuwając zanieczyszczania i odblokowując ujścia gruczołów łojowych. Tym samym nie tylko poprawia aktualną kondycję cery, ale też działa profilaktycznie, zapobiegając powstawaniu wykwitów i zmian ropnych. Niekiedy dla wzmocnienia efektów zabiegu stosuje się terapie łączone. tym wypadku uzupełnieniem mogłaby być sonofereza za pomocą, której dostarcza się substancje o działaniu nawilżającym, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym.

Manualne oczyszczanie skóry

W niektórych przypadkach kosmetyczki stawiają też na manualne oczyszczanie skóry. Jednak zdania na temat skuteczności i bezpieczeństwa tej metody są podzielone. Jeśli zdecydujemy się na tego zabieg należy się upewnić, że jest on przeprowadzany przez profesjonalistkę przy zachowaniu najwyższego stopnia higieny. W przeciwnym wypadku można doprowadzić do nadkażeń i pogłębienia zmian zapalnych. Zazwyczaj też oczyszczanie manualne uzupełnione jest zabiegiem dodatkowym np. nałożeniem maski algowej, które ma za zadanie odpowiednio nawilżyć cerę lub sonoferezę, normalizującą skórę i dostarczająca jej wszelkich niezbędnych składników.

https://radekd.sg-host.com/produkt/serum-cery-tradzikowej/

Terapie laserowe

Całkiem skuteczne efekty zwłaszcza w leczeniu trądziku o średnim nasileniu dają również terapie laserowe. Laser nie tylko poprawia wygląd skóry, ale skutecznie usuwa też przyczyny trądziku. Najczęściej stosuje się laser bromkowo-miedziowy, który działa przeciwbakteryjnie, łagodzi zmiany zapalne i zapobiega powstawaniu nowych, jednocześnie też zmniejsza widoczność przebarwień i pobudza organizm do samoregeneracji.

W przypadku większości wymienionych metod wstępne efekty widać już po pierwszym zabiegu. Aby jednak zwiększyć skuteczność tych efektów należy poddać się rozłożonej w odpowiednich odstępach czasu serii zabiegów. W niektórych przypadkach kiedy problem jest szczególnie zaogniony kosmetyczka może nas odesłać do dermatologa. Konieczne może się bowiem okazać zastosowanie bardziej radykalnej terapii, wprowadzenia antybiotykoterapii czy leczenia retinoidami.