x
Majowe Okazje
dostępne jeszcze przez
  • dni
  • godzin
  • minut
  • sekund

ABC codziennej pielęgnacji​

Jeśli nie wiesz kiedy stosować serum a kiedy krem, lub masz mętlik w głowie, gdy myślisz o tonikach i peelingach – sprawdź jak wygląda podstawowy schemat pielęgnacji i dopasuj go do swoich potrzeb. Zacznij od niezbędnego minimum i rozszerzaj z czasem o kolejne kroki.

Główne etapy prawidłowej rutyny

+ Oczyszczanie

żele | Płyny
Podstawą prawidłowej pielęgnacji jest oczyszczanie skóry. Wykonuj je 2 razy dziennie – wieczorem razem z demakijażem; oraz rano w delikatniejszej formie, aby usunąć sebum oraz wszelkie zanieczyszczenia, które nagromadziły się przez noc.
Zobacz produkty

+ Złuszczanie

Peelingi
Mechaniczne lub enzymatyczne złuszczanie należy powtarzać 1-2 razy w tygodniu, co pozwoli na pozbycie się martwych komórek i zwiększenie absorpcji cennych składników aktywnych z kosmetyków. Robione regularnie wspomaga prawidłowy proces rogowacenia naskórka i sprawia, że skóra jest gładka i przyjemna w dotyku.
Zobacz produkty

+ Tonizacja

Toniki
Podczas każdej codziennej pielęgnacji nie może zabraknąć tonizacji. Tonik nałożony od razu po oczyszczeniu lub złuszczaniu – jeśli go wykonujemy – przywraca neutralne pH skórze zapewniając jej odpowiednią ochronę.
Zobacz produkty

+ Pielęgnacja

Kremy | Serum | Boostery | maski
Na stonizowaną skórę stosuj serum i krem, które dostarczą skórze niezbędnych składników aktywnych, intensywnie ją nawilżą, odżywią oraz będą chronić przed czynnikami zewnętrznymi. W zależności od potrzeb możesz łączyć serum i krem z różnych linii oraz nakładać je miejscowo. Dodatkowym wsparciem pielęgnacji są regularnie stosowane maseczki, które pozwalają zadziałać kierunkowo: złagodzić stany zapalne, wyciszyć zaczerwienienie, zrelaksować skórę, zwiększyć absorpcję składników aktywnych lub pobudzić do regeneracji. To etap, który uzupełni codzienną pielęgnację w kolejną dawkę witamin dla Twojej skóry i sprawi, że skóra będzie wygładzona i promienna.
Zobacz produkty

+ Ochrona

KREMY SPF | OLEJEK SPF
Kluczowym czynnikiem wpływającym na starzenie się skóry jest ekspozycja na słońce. Jeśli chcesz spowolnić ten proces lub masz skłonności do przebarwień, musisz pamiętać o codziennej ochronie SPF. Każdego ranka nakładaj krem z filtrem lub zastosuj podkład z odpowiednio wysokim filtrem podczas robienia makijażu.
Zobacz produkty

Poranna i wieczorna rutyna pielęgnacji

Poznaj różnice, zobacz kiedy i w jakiej kolejności wykonywać każdy krok
Pamiętaj! są to ogólne schematy pielęgnacji, które mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb każdej skóry. Jeśli masz wątpliwości, poproś o pomoc swojego kosmetologa w ułożeniu dedykowanego planu pielęgnacji.

Na dobry początek:

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, wybierz nasz zestaw „Healthy ABC”. Znajdziesz w nim 3 podstawowe produkty, które na początek wystarczą: żel do demakijażu (który sprawdza się również jako delikatny żel myjący), tonik oraz wybrany krem forte. Gdy poczujesz, że skóra jest gotowa na więcej – spróbuj wprowadzić do codziennej rutyny regularne złuszczanie oraz etap z regenerującą maseczką.

Zestaw "Healthy ABC"