Idealny demakijaż

Demakijaż twarzy to zabieg, o którym w żadnym wypadku nie możemy zapomnieć. Pozwala on nie tylko pozbyć się z naszej cery zaaplikowanych kosmetyków, ale też sebum czy pochodzących z powietrza zanieczyszczeń. Odżywia cerę, nawilża, regeneruje i przygotowuje na aplikację pielęgnacyjnych kremów czy balsamów.

Po pierwsze – dobrze dobrany kosmetyk

Na półkach drogerii i aptek znajdziemy bardzo wiele rozmaitych produktów do demakijażu. To jaki kosmetyk będzie najlepszy zależy od dwóch podstawowych czynników: typu cery oraz intensywności makijażu.

Najczęściej wybierane kosmetyki do demakijażu to:

  • mleczka – bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku cery suchej i wrażliwej, poradzą sobie z usunięciem każdego nawet bardzo „opornego” kosmetyku,
  • żel do demakijażu – dobry dla cery suchej jak i wrażliwej
  • olejki i kremy do demakijażu – również dedykowane do cery suchej i wrażliwej, zazwyczaj posiadają wiele substancji odżywczych, mogą jednak pozostawiać na skórze nieprzyjemną tłustą warstwę, (dlatego warto jeszcze dodatkowo zastosować tonik lub płyn micelarny),
  • tonik – dobrze zdaje egzamin w przypadku cery tłustej, poradzi sobie z zanieczyszczeniami, kurzem, jak również z niezbyt intensywnym dziennym makijażem,
  • płyn dwufazowy – z uwagi na swoją oleistą konsystencję zalecany jest do oczyszczania delikatnej skóry wokół oczu, ust, doskonale radzi sobie również z kosmetykami wodoodpornymi,
  • płyn micelarny – kosmetyk uniwersalny, polecany zarówno do cery tłustej, wrażliwej, jak i suchej,
  • chusteczki i płatki nawilżane – wygodne w użyciu, stanowią doskonałe wyposażenie kosmetyczki, kiedy przebywamy poza domem.

Po drugie – właściwa technika

Kiedy mamy już dobrany idealny kosmetyk do demakijażu, nasączamy nim płatek kosmetyczny i delikatnie kolistymi ruchami miejsce koło miejsca zmywamy makijaż. Aby ułatwić sobie to zadanie najlepiej jest podzielić twarz na strefy (czoło, oczy, nos, policzki, podbródek, szyja). Makijaż zmywamy tak długo aż wacik pozostanie idealnie czysty. Raz jeszcze należy podkreślić, że demakijaż wykonujemy bardzo delikatnie, w żadnym wypadku nie szarpiemy ani nie trzemy intensywnie twarzy. Szczególnie ostrożnie należy traktować skórę w okolicy oczu, aby nie doprowadzić do mikrourazów, podrażnień, ale też przedwczesnego powstawania zmarszczek.

Kiedy oczyszczamy twarz delikatnymi, kolistymi ruchami delikatnie ją masując wykonujemy dwie pozytywne czynności. Po pierwsze usuwamy z naszej cery wszelkie zabrudzenia oraz fragmenty martwego naskórka. Po drugie dzięki takiemu sukcesywnemu masażowi mięśnie naszej twarzy stają się bardziej odprężone, a limfa zostaje pobudzona do pracy. W efekcie komórki szybciej się regenerują.

Po trzecie – odpowiednie połączenia

Zazwyczaj pierwszym kosmetykiem, po jaki sięgamy do zmywania twarzy jest mleczko do demakijażu. W istocie jest to produkt rekomendowany. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że samo mleczko nie wystarczy. Co więcej wraz z pozostałościami kosmetyków tworzy ono na twarzy dosyć grubą, szczelną skorupę. Z tego powodu kolejnym krokiem powinno być zmycie cery tonikiem lub chociaż żelem do twarzy. Warto skłonić się właśnie ku tonikowi lub płynowi micelarnemu. Dlaczego?

Kosmetyki te doskonale pozwolą pozbyć się pozostających na naszej cerze zanieczyszczeń, ale też nadmiaru mleczka czy kremu, który mógłby utrudniać oddychanie skóry, zatykać pory, sprzyjać rozwojowi bakterii i w rezultacie efekt demakijażu byłby odwrotny od zamierzonego. Ponadto wiele toników i płynów do twarzy zawiera dodatkowo substancje łagodzące i antybakteryjne. Możemy więc mieć pewność, że nasza cera została nie tylko dobrze oczyszczona, ale też właściwie wypielęgnowana i zabezpieczona.

Nawet kiedy jesteśmy bardzo zmęczone, nigdy nie zapominajmy o tym zabiegu.

Dzięki dobrze wykonanemu demakijażowi:

  • nie narażamy skóry na powstawanie stanów zapalnych, wykwitów, wyprysków i podrażnień,
  • oczyszczamy pory i umożliwiamy lepsze dotlenienie skóry,
  • poprawiamy kondycję dermy, cera wygląda zdrowo, świeżo i promiennie,
  • odpowiednio przygotowujemy skórę na aplikację odżywczych i regenerujących kremów i balsamów, które lepiej się wchłaniają i efektywniej działają.

Similar Posts