Scruby do ciała

  • Dodaj do ulubionych
    Dodaj do ulubionych
    119.00  – lub do -30% w subskrypcji
  • Dodaj do ulubionych
    Dodaj do ulubionych
    119.00  – lub do -30% w subskrypcji

Regularne stosowanie scrubów do ciała jest najlepszym sposobem na to, aby skóra stała się gładsza, bardziej elastyczna oraz lepiej ukrwiona. Scruby zawierają drobinki złuszczające z soli lub cukru, które nie zanieczyszczają środowiska. Usuwają zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek oraz pobudzają skórę do wytwarzania nowych komórek, dzięki temu następuje jej szybsza regeneracja. Dodatek olejów wzmacnia działanie przeciwstarzeniowe, zapobiega przeznaskórkowej utracie wody, nawilża, wspomaga gojenie oraz niesamowicie intensywnie regeneruje skórę. Oczyszczona i złuszczona skóra jest gotowa na przyjęcie dobroczynnych składników z kremów do masażu czy z musów do ciała Organic Series.

Czym się różni scrub od peelingu?

Scruby i peelingi mają wspólne zadanie – złuszczyć martwy naskórek. Scruby do ciała są zdecydowanie silniejsze i mocniej ścierają skórę niż peeling. Scruby złuszczają naskórek w sposób mechaniczny, dzięki ziarenkom wchodzących w ich skład, np sól lub cukier. Peeling również mogą być ziarniste, ale dużą grupę stanowią peelingi enzymatyczne lub kwasowe. Takie kosmetyki nie ścierają mechanicznie naskórka i działają łagodniej. Scruby nie są wskazane do każdego rodzaju skóry. Scrub do ciała idealnie sprawdzi się przypadku skóry szorstkiej, grubej i z problemem cellulitu. Scruby polecane są także do pielęgnacji stóp.

Jak często można używać scrub do ciała?

Częstotliwość używania scrubu do ciała jest sprawą indywidualną. Zazwyczaj scruby zaleca się stosować 1-2 razy w tygodniu. Ale zależy to od rodzaju skóry. Skóry suche, wrażliwe i delikatne potrzebują dłuższej regeneracji i w takim przypadku scrub bezpieczniej stosować co 2 tygodnie. Ważne jest aby scrub do ciała stosować regularnie, pozwoli to na utrzymanie skóry w dobrej kondycji.

Kiedy wybrać scrub solny, a kiedy scrub cukrowy?

Scrub do ciała solny ma najczęściej ostrzejsze ziarenka, więc ściera naskórek mocniej. Polecany jest szczególnie do dolnych partii ciała. Scrub solny idealnie sprawdza się w walce z cellulitem. Sól zawarta w scrubie wspomaga organizm w pozbywaniu się toksyn i nadmiaru wody, która zalega w komórkach, dzięki czemu przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej oraz zmniejsza widoczność niechcianej skórki pomarańczowej. Scrub solny można też stosować na pięty, łokcie i kolana, aby intensywnie złuszczać silnie zrogowaciały naskórek.
Scrub do ciała cukrowy jest delikatniejszy i można go używać na całe ciało, nawet w przypadku skór wrażliwych i suchych. Cukier skutecznie usuwa martwy naskórek, nawilża i zmiękcza skórę.

Czy można użyć scruby do twarzy?

Scruby to kosmetyk dedykowany do pielęgnacji ciała. Scrub solny i scrub cukrowy mają zbyt intensywne działanie i mogłyby uszkodzić delikatną skórę na twarzy. Do twarzy są przeznaczone peelingi z drobniejszymi ziarenkami, które nie będą tak intensywnie ścierały skóry jak scruby do ciała. Najlepiej jednak stosować na twarz peeling enzymatyczny.

Jak lepiej używać scruby – na sucho czy na mokro?

Scrub do ciała można stosować na dwa sposoby. Metoda na sucho zapewni mocniejszy efekt złuszczania. Scrub do ciała, oprócz kryształów soli lub cukru, zawiera oleje. Dzięki temu scrub na sucho będzie się dobrze rozprowadzał a złuszczanie naskórka będzie bardzo intensywne.
Metoda na mokro przeznaczona jest dla skór wrażliwych i delikatnych i skłonnych do podrażnień. Dodanie wody sprawi, że kryształy ścierne będą się rozpuszczały, a siła tarcia będzie delikatniejsza.