​NOWA SERIA ACTIVE TRICHO

trychologiczne produkty do skóry głowy i włosów


Już teraz dostępne również do pielęgnacji domowej, kosmetyki o aktywnej formule stworzone na bazie wieloletnich doświadczeń kosmetologów i trychologów, wspierające walkę z nadmiernym wypadaniem włosów, podrażnioną, swędzącą skórą głowy i słabym porostem.


Pielęgnacja specjalistyczna

3 kroki do zdrowej
skóry głowy i włosów

Przy wypadaniu włosów oprócz trafnej diagnozy, kluczowa jest szybka reakcja na pojawiające się problemy oraz wprowadzenie prawidłowej pielęgnacji skóry głowy, aby zapewnić jak najlepsze podłoże do wzrostu. Produkty Active Tricho mają szerokie spektrum działania, dzięki którym łatwiej osiągnąć oczekiwane efekty.

pielęgnacja specjalistyczna


peeling

1

Active Tricho
Peel

szampon

2

Active Tricho Shampoo

wcierka

3

Active Tricho
Booster

Jak działają kosmetyki trychologiczne?

1. Peeling

Peeling enzymatyczny zmiękcza, rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia nagromadzone na skórze głowy, w tym zatykające się mieszki włosowe. Towarzyszący peelingowi masaż połączony z działaniem składników aktywnych, zwiększa mikrokrążenie w skórze głowy, dotlenia ją i odżywia mieszki.

2. szampon

Szampon przeciw wypadaniu włosów przede wszystkim oczyszcza, ale również dzięki aktywnej formule pozwala oddziaływać na aktywność mieszków włosowych już na etapie mycia.

3. wcierka

Jej głównym zadaniem jest dostarczenie wysoko skoncentrowanych składników aktywnych, które odpowiadają za aktywacje i stymulacje mieszków włosowych, wydłużenie fazy anagenowej i pobudzenie wzrostu.

+
+
+

Zatrzymaj wypadanie włosów działając kompleksowo z pomocą kosmetyków
T-derm Series

hamuj wypadanie włosów

stymuluj cebulki do wzrostu

minimalizuj nadmierne przetłuszczanie

odbuduj łodygę i nadaj jej blask

złuszczaj skórę głowy

oczyszczaj i pielęgnuj

niweluj swędzenie i podrażnienia

nawilżaj i regeneruj napiętą skórę

1/ ACTIVE TRICHO PEEL

8 składników aktywnych

Vegeles®AHA: kwas glikolowy, kwas jabłkowy, kwas winowy, sacharoza, mocznik, sól sodowa kwasu mlekowego, gliceryna roślinna; D-panthenol – prowitamina B5

Peeling zawiera opatentowany kompleks Vegeles® AHA, składający się z 7 składników aktywnych, w tym kwasów dzięki którym rozpuszcza i usuwa wszelkie zanieczyszczenia blokujące ujścia mieszków włosowych oraz usprawnia naturalne procesy zachodzące na powierzchni skóry głowy. Odpowiednie i regularne oczyszczanie minimalizuje problem wypadania włosów, nadmiernego przetłuszczania oraz łuszczenia się skóry. Dzięki zawartości prowitaminy B5 oraz naturalnych emolientów koi i nawilża, poprawiając ogólną kondycję skóry.

2/ ACTIVE TRICHO SHAMPOO

19 składników aktywnych

Proteiny ryżowe, arginina, kofeina, niacynamid, wyciąg ze skrzypu polnego, Baicapil®, HairSpa®, D-panthenol, Jaguar® C 162, Monogliceryd kwasu oleinowego, płyn leucydowy, witamina E, glukonolakton, glukonian wapnia, palmitynian askorbylu (stabilna forma witaminy C), kwas cytrynowy

Rewitalizujący szampon z aktywną formułą pozwala stymulować wzrost włosów już na etapie mycia. Zawartość opatentowanych kompleksów Baicapil® i Hair Spa®, wraz z wyciągiem ze skrzypu, kofeiną, niacynamidem i argininą pobudzają wzrost włosów, zwiększają ich gęstość, a faza anagenowa ulega wydłużeniu. Szampon dokładnie oczyszcza, przywraca równowagę skórze głowy i nadaje blask włosom. Pomaga również w odbudowie suchych i zniszczonych łodyg. Wykazuje intensywne działanie kojące i łagodzące, silnie nawilża zarówno skórę, jak i włosy – jednocześnie działa regulująco na aktywność gruczołów łojowych, minimalizując nadmierne przetłuszczanie.

3/ ACTIVE TRICHO
BOOSTER

14 składników aktywnych

Procapil®: kwas oleanowy, apigenina, witaminowa matrykina (witamina H); Baicapil®: tarczyca bajkalska, kiełki soi i pszenicy; arginina, kofeina, niacynamid, wyciąg ze skrzypu polnego, nicoment, gliceryna roślinna, glukonolakton, glukonian wapnia

Formuła bogata w opatentowane kompleksy Baicapil™i peptydowy Procapil® – o potwierdzonym działaniu, wraz z wyciągiem ze skrzypu, kofeiną, niacynamidem i argininą pobudzają wzrost włosów, zwiększają ich gęstość, a faza anagenowa ulega wydłużeniu. Wykazują również działanie zapobiegające starzeniu się włosów poprzez stymulację metabolizmu komórek mieszków włosowych, które zostają dodatkowo pobudzone przez zwiększone ukrwienie skóry. Poprawia się jakość keratynocytów oraz zwiększa produkcja molekuł kotwiczących włos. Zawarty opatentowany kompleks Nicoment wpływa na skórę, dając efekt chłodząco-rozgrzewający, który zwiększa wchłanialność składników aktywnych.

To produkty wysokiej jakości

opatentowane
składniki aktywne

skuteczne zarówno u kobiet i mężczyzn

hydrożelowa
formuła

przebadane
dermatologicznie

wysokie
stężenia

działanie kompleksów potwierdzone badaniami

naturalny
skład

airless
system

opatentowane
składniki aktywne

skuteczne zarówno u kobiet i mężczyzn

hydrożelowa
formuła

przebadane
dermatologicznie

wysokie
stężenia

działanie kompleksów potwierdzone badaniami

naturalny
skład

airless
system

Made by pro / experience-based skin care

Co zrobić, aby nie blokować wzrostu
nowych włosów?

AGATA

Kosmetolog/
trycholog

Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowym oczyszczaniu, co ma kluczowe znaczenie w profilaktyce wypadania włosów i chorób skóry głowy. Zdrowa kondycja skóry zapewnia odpowiednie środowisko do wzrostu włosów. Dlatego wprowadzenie regularnego złuszczanie i dostarczanie składników odżywczych, są pierwszymi krokami w każdej terapii trychologicznej.”

Dlaczego oczyszczanie skóry głowy jest tak ważne?

Włosy wyrastają z mieszków włosowych, a przy każdym włosie znajdują się 1-2 gruczoły łojowe. Ich wydzielina tworzy ochronną powłokę na skórze oraz natłuszcza włosy, co pomaga w zachowaniu ich elastyczności i sprężystości.

Do mieszka włosa przyczepiony jest mięsień przywłośny, biegnący aż do naskórka. Mięsień ten kurczy się, powodując wyprostowanie włosa oraz wyciśnięcie łoju z gruczołu. Jest to proces pożądany do póki nie dochodzi do zaburzeń w ich pracy.

Naskórek złuszcza się nie tylko na twarzy i ciele, ale również na głowie. Skóra między włosami także się brudzi, zalegają na niej resztki produktów stylizujących, kurz i złuszczający się naskórek. To wszystko może blokować naturalny porost włosów. Jeśli nieprawidłowo oczyszczamy skórę głowy, może dojść do zaczopowania ujść mieszków włosowych i nowe włosy mogą mieć ogromną trudność w przedostaniu się na zewnątrz. W konsekwencji mogą stawać się coraz słabsze, cieńsze i szybciej wypadać.

7 zasad zdrowej skóry głowy

1. szampon dobieraj do skóry głowy, a odżywkę do rodzaju i potrzeb łodygi

2. nie przetrzymuj włosów bez mycia, oczyszczaj skórę regularnie

3. wykonuj peeling raz na 10-14 dni

4. nie nakładaj odżywki na skórę głowy

5. stosuj technikę podwójnego mycia

6. podczas drugiego mycia zostaw na skórze spieniony szampon na ok. 5 min. zanim go spłuczesz

7. stosując wcierkę wykonuj masaż skóry głowy

Rozpocznij kurację
już teraz i sprawdź
efekty na sobie!

Co jeszcze możesz zrobić dla swoich włosów?

Sprawdź gabinetową
terapię Dermation™

Produkty trychologiczne powstały, aby kontynuować kurację rozpoczętą w gabinecie. Zabiegi Dermation™, dzięki odpowiedniej technologii dostarczają w bezinwazyjny sposób składniki aktywne w głąb skóry. Tym sposobem, działanie zabiegu na skórę głowy jest znacznie silniejsze i pozwala wpływać na zagęszczenie włosów oraz zahamowanie ich nadmiernej utraty.

Najczęściej zadawane pytania o wypadanie włosów

Tak, jak najbardziej. Warto tylko zwrócić uwagę, czy jest to peeling enzymatyczny/kwasowy a nie ziarnisty. Tarcie skóry głowy peelingiem ziarnistym może uszkadzać nasadę włosów. Peeling OrganicSersies nie zawiera ziarenek, jest oparty na kwasach i świetnie wspomaga oczyszczanie skóry głowy i zaczopowanych ujść mieszków włosowych, a to przyczynia się do lepszej kondycji włosa.

Pośrednio tak. Jedną z przyczyn wypadania włosów jest zła kondycja skóry głowy. Skóra na głowie, tak jak na twarzy i ciele również się łuszczy. Dodatkowo resztki szamponu, kurz, środki do stylizacji włosa, sebum, pot uniemożliwiają prawidłową keratynizację i może dojść do zaczopowania ujść mieszków włosowych. Taka sytuacja spowalnia odrost włosa, osłabia włosy i zaburza cykl włosa. Podczas wykonywania peelingu usuwane są wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się na skórze głowy i zatykające mieszki włosowe. Towarzyszący peelingowi masaż wraz ze składnikami aktywnymi peelingu zwiększa mikrokrążenie w skórze głowy, dotlenia ją i odżywia mieszki włosowe, a dzięki temu włosy przestają wypadać.

Nic bardziej mylnego. Włosy należy myć tak często, jak się odczuwa taką potrzebę. Brudna skóra głowy sprzyja wypadaniu włosów. Należy jednak dobrać odpowiedni szampon. I pamiętaj! Szampon dobierasz do skóry głowy a nie do rodzaju włosów. Nawet szampon na wypadanie włosów działa przez skórę bo włos to martwa łodyga. Wybierz szampon trychologiczny OrganicSeries. Jest w pełni naturalny, posiada ogromne bogactwo organicznych, certyfikowanych składników aktywnych, które nie tylko dokładnie oczyszczą skórę głowy ale także podziałają wielopłaszczyznowo: pobudzają wzrost włosa, nawilżają, zapewniają równowagę mikroflory, niwelują swędzenie, regulują pracę gruczołów łojowych, łagodzą, odbudowują płaszcz hydrolipidowy, wzmacniają, pobudzają krążenie, przyspieszają regenerację, działają przeciwzapalnie, niszczą wolne rodniki, zapobiegają elektryzowaniu się włosów, nadają połysk.

Jeśli nieprawidłowo oczyszczamy skórę głowy, może dojść do zaczopowania ujść mieszków włosowych i Twoje włosy mogą mieć ogromną trudność z przedostaniem się na zewnątrz. Mogą stawać się coraz słabsze, cieńsze i mogą szybciej wypadać. Dwuetapowe mycie to pewność, że wszystkie zanieczyszczenia ze skóry zostały usunięte. W przypadku skóry głowy ma to szczególne znaczenie, tu skóra także się łuszczy, wydziela sebum i pot, używamy środków stylizujących, często nosimy czapki, do tego kurz – to wszystko tworzy ogromne zanieczyszczenie a włosy, zwłaszcza długie i gęste, utrudniają oczyszczenie skóry. Dlatego pamiętaj, aby zawsze myć głowę 2 razy. Nanieś szampon równomiernie na skórę głowy, masuj opuszkami palców kilka minut, następnie dokładnie spłucz. Powtórz czynność. Przy 2 myciu pozostaw szampon na skórze przez ok 5 min. w celu dokładniejszego oczyszczenia skóry głowy. Ponownie dokładnie spłucz.

To nie jest najlepszy pomysł. Mokre włosy są bardzo podatne na uszkodzenia, a gniecenie ich na poduszce podczas snu osłabia ich strukturę i sprzyja licznym mechanicznym uszkodzeniom. Ale nie tylko włosy cierpią w takiej sytuacji. Mokre włosy a jednocześnie mokra skóra głowy i ciepło to idealne warunki dla rozwoju bakterii i grzybów.

To mit. Łodyga włosa to martwa struktura i jej podcinanie pozwala jedynie usunąć suche i rozdwojone końcówki. Nie ma to żadnego wpływu na szybszy wzrost włosów. Aby wspomóc odrost włosa należy dostarczać składniki aktywne poprzez skórę głowy, dobrą dietę, suplementy i dobrą pielęgnację.

Oczywiście, że tak. Zwłaszcza taka metoda polecana jest dla osób z delikatną i bardzo wrażliwą skórą głowy, którym nie służy pozostawienie preparatu na skalpie przez dłuższy czas. Ważne jest, aby pozostawić wcierkę na około 2 godziny przed myciem. To jest czas, w którym składniki aktywne odpowiednio się wchłoną.

Zdecydowanie masaż. Jest jednym z najstarszych sposobów na pobudzenie włosów do szybszego wzrostu, poprawia ukrwienie skalpu, działa rozluźniająco, likwiduje zmęczenie i bóle głowy znacznie poprawiając kondycję włosów i skóry głowy. Masaże skóry głowy mogą być zarówno elementem zabiegu trychologicznego, jak i być wykonywane samodzielnie w domu. Można go wykonywać na mokro (np. w czasie mycia włosów) i na sucho (z użyciem specjalnego masażera do głowy). Przy wykonywaniu masażu zawsze należy pamiętać, aby wykonywać go od czoła w kierunku karku. Masaż można także wykonać nakładając na skórę głowy wcierkę. A zbyt częste i energiczne szczotkowanie może powodować uszkodzenia łusek włosów i osłabiać ich strukturę.

Włosy na głowie rosną przeważnie z prędkością ok. 0,3 mm na dobę, czyli ok. 1 cm na miesiąc. Tempo ich wzrostu zależy od wielu czynników – m.in. od wieku, pory roku, dnia, odżywienia organizmu i właściwości osobniczych zapisanych w genach. Na głowie mamy 100 000 – 150 000 tysięcy włosów, a dziennie wypada nam ich około 100. Z prostych obliczeń możemy wywnioskować, że rocznie wymianie ulega 24-36% włosów (na miejscu tych, które wypadają wzrastają nowe). Problemy z wypadaniem włosów zaczynają się, gdy włosów zaczyna wypadać znacznie więcej, stają się one przerzedzone, a na skórze pojawiają się obszary zupełnie ich pozbawione.


Czas kuracji trychologicznej zależny jest przede wszystkim od przyczyny i stopnia wypadania włosów. Podstawowy zalecany okres kuracji, po którym można zauważyć efekty jej działania to 3 miesiące. Aby wzmocnić efekty pielęgnacji domowej zalecamy także zabiegi trychologiczne, które nie tylko wprowadzą składniki odżywcze bezpośrednio do mieszka włosowego np. przy użyciu Dermationa, a także oczyszczą mieszki włosowe (np. oczyszczanie wodorowe) oraz silnie dotlenią skórę głowy (np. infuzja tlenowa).

Włosy ludzkie podlegają trójfazowości przebiegającej niezależnie w każdym mieszku. Wzrost włosa składa się z 3 faz: anagenu – to wzrost włosa i tworzenie się łodygi, katagenu – to faza przejściowa, włos już nie rośnie, ale jeszcze nie wypada, oraz telogenu – to okres spoczynku mieszka włosowego, trzon włosa odłącza się od brodawki i wypada. Na głowie mamy 100 – 150 tysięcy włosów, a dziennie wypada nam ich około 100. Rocznie wymianie ulega 24-36% włosów, na miejscu tych, które wypadają wzrastają nowe.

Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami i mieć zarówno
przebieg odwracalny, jak i trwały.
Do najczęstszych przyczyn należą:
– zmiany hormonalne: ciąża, choroby tarczycy, menopauza, łysienie androgenowe, problemy z przysadką mózgową
– Stany silnie obciążające organizm: poród, silny stres, operacja, uraz, wysoka gorączka.
– Niedobory żywieniowe, wynikające ze stosowania diet – np. brak żelaza.
– Zatrucia metalami ciężkimi, np. selenem i ołowiem.
– Przyjmowanie niektórych leków: beta-blokerów, stosowanych w chorobach układu krążenia, leków przeciwzakrzepowych, przeciwpadaczkowych, czy retinoidów.
– Choroby zakaźne – zarówno ostre, jak i przewlekłe. Wzmożona utrata włosów najczęściej występuje w 3 miesiącu po wystąpieniu gorączki.
– Choroby skóry, w tym skóry głowy (m.in. łuszczyca i atopowe zapalenie).
– Alergiczna wysypka skóry głowy.
– Choroby przewlekłe, np. toczeń układowy, guzy

Polecamy peeling enzymatyczny i/lub kwasowy. Jest znacznie delikatniejszy od peelingów ziarnistych, ponieważ nie wykonujemy przy nim mechanicznego tarcia , które może uszkadzać łodygi włosa. Składniki enzymatyczne i kwasy nie tylko usuwają zrogowaciały naskórek i odblokowują ujścia mieszków włosowych ale także regulują pracę gruczołów łojowych, nawilżają i stymulują oraz są promotorem przenikania dla substancji aktywnych z kolejnych kroków pielęgnacji.

Bardzo często efekty kuracji trychologicznej widać już po miesiącu, ale zależne jest to od wielu czynników: stopnia problemu, przyczyny łysienia, wieku, odpowiedniej diety, połączenia zabiegów z pielęgnacją domową, zażywania leków itp. Każdy z nas jest inny i każdy z nas wymaga innej pielęgnacji. Jeśli uzbroisz się w cieprliowść, będziesz stosować produkty naturalne i wielopoziomą pielęgnację na pewno szybko zobaczysz efekty.