3 produkty wspierające detoks skóry

Codziennie jesteśmy narażeni na wpływ wielu czynników zewnętrznych, które źle wpływają na wygląd naszej skóry. Smog, spaliny, stres, palenie papierosów, życie w ciągłym biegu czy brak snu potrafią zniszczyć nawet najpiękniejszą cerę. Gdy usłyszymy hasło „detoks” to pierwsze co nam przychodzi do głowy to głodówka, dieta, odtrucie organizmu. Niestety to co dobre dla całego organizmu nie oznacza, że jest to również wystarczające dla skóry. A przecież ona potrzebuje takiego samego „detoksu”.

Kurację detoksykującą dla skóry, warto jest wykonywać przede wszystkim w okresie zimowym. To wtedy pojawia się temat smogu i najwyższe stężenie zanieczyszczenia powietrza. Również ogrzewanie domów, czy mieszkań wiąże się ze znacznie obniżonym poziomem wilgoci w pomieszczeniach. Następstwo tych działań bardzo szybko odbija się na naszym wyglądzie. Cera staje się zanieczyszczona, ziemista, przesuszona, odwodniona.W kilku prostych krokach, dzięki odpowiedniej pielęgnacji domowej możemy pomóc skórze odzyskać jej utracony blask. Specjalnie dla Was i dla Waszych potrzeb stworzyliśmy linię kosmetyków Detox. W linii Detox znajdują się produkty, które pomogą Ci oczyścić skórę z toksyn, intensywnie ją nawilżą, dotlenią oraz zregenerują, a cera jak nigdy dotąd będzie idealnie wygładzona oraz rozświetlona.

Krem forte dotleniający Organic Series możesz stosować codziennie rano oraz wieczorem. Dzięki zawartości aż 11 składników aktywnych w tym przede wszystkim botanicznego mixu z alg listownicy cukrowej, kopru morskiego i włókien kukurydzy daje doskonałe rezultaty przy skórach suchych i dojrzałych. Oparty na lamelarnej technologii naśladującej naturalne mechanizmy ludzkiej skóry, rozprowadza składniki aktywne po głębszych partiach skóry, hamując procesy starzenia, nawilżając i widocznie odmładzając cerę. Natomiast pączki buka pozwalają dotlenić komórki skóry aż do 71%.

Stosując serum dotleniające Organic Series w codziennej, wieczornej pielęgnacji przed aplikacją kremu dostarczysz skórze dodatkową dawkę wysoko skoncentrowanych składników aktywnych. Serum, podobnie jak krem hamuje procesy starzenia się skóry, intensywnie ją nawilża, dotlenia oraz regeneruje.

Raz na jakiś czas zafunduj sobie odrobinę relaksu. Na uprzednio złuszczoną skórę nałóż maskę algową Organic Series z aktywnym węglem z bambusa. Nie tylko pozwoli ona dogłębnie pozbyć się zanieczyszczeń, ale co równie ważne, ograniczy nadmiar sebum oraz przyspieszy proces rogowacenia naskórka. Dodatkowo jest w stanie wyeliminować stany zapalne oraz przyspieszyć regenerację podrażnionej skóry.

Problem zanieczyszczenia powietrza znalazł się na siódmym miejscu w rankingu największych zagrożeń zdrowotnych dla człowieka. Polska klasyfikuje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie. W związku z tym od kilku lat znacząco wzrasta świadomość szkodliwego wpływu smogu i innych zanieczyszczeń na każdego z nas. Patrząc co się dzieje we współczesnym świecie warto jest na stałe wprowadzić do swojego życia hasło „detoks”.

Podobne wpisy