5 zasad letniej pielęgnacji

Gładka i jędrna skóra przed latem, chroniona w trakcie oraz odpowiednio nawilżona po – czyli krótki poradnik o tym jak zadbać o naszą skórę, aby cały okres wakacyjny był dla niej przyjazny bez względu na piekące słońce, słoną wodę, częste zmiany klimatu czy silny wiatr. Wystarczy pamiętać tylko o kilku zasadach! 

1. Złuszczaj przed wakacjami 

O gładkość skóry warto zadbać odpowiednio wcześniej, robiąc peelingi ciała 1-2 razy w tygodniu. Wykorzystaj do tego organiczny skrub cukrowy Organic Series, który oprócz złuszczenia zapewni aksamitnie gładkie wykończenie i silne nawilżenie skóry, dzięki zawartości oleju kokosowego, sezamowego oraz wosku pszczelego.

2. Ochraniaj w trakcie 

Skóra muśnięta słońcem to samo zdrowie, ale zaczerwieniona lub spalona już nie! Dlatego zapobiegaj oraz chroń skórę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB, dzięki dermokosmetykom z adekwatnym poziomem filtra SPF do miejsca i sposobu spędzania wakacji. Na co dzień sięgnij po krem do twarzy z naturalnym filtrem Organic Series. Jeśli wybierasz się na plażę, zabierz krem z bardzo wysoką ochroną oraz nasz nowy mieniący się złotem olejek do ciała z filtrem SPF 25, który podkreśli opaleniznę w dzień i rozbłyśnie wieczorem! 

3. Wyciszaj, gdy trzeba 

Nawet najbardziej ostrożnym osobom zdarzają się poparzenia słoneczne czy podrażnienia od morskiej lub chlorowanej wody, warto wtedy mieć przy sobie produkt do zadań specjalnych, czyli maska wyciszająca Organic Series, która ukoi, złagodzi stany zapalne oraz nawilży podrażnioną skórę. Dodatkowo działa przeciwzmarszczkowo oraz antyseptycznie, dlatego możesz po nią sięgać również na co dzień.

4. Pielęgnuj zawsze!

Odpowiednia pielęgnacja jest potrzebna na każdym etapie. Zarówno po złuszczaniu, w trakcie opalania, jak i długo po skończonych wakacjach, aby utrzymać naszą opaleniznę. Delikatną skórę twarzy regeneruj każdej nocy używając krem forte silnie nawilżający Organic Series, który zapobiega przezskórnej utracie wody i zatrzymuje ją w głębszych warstwach skóry. Do ciała idealnie sprawdzi się krem lub mus nawilżający. Dzięki właściwościom regeneracyjnym i wygładzającym zmiękczą skórę oraz sprawią ż e stanie się delikatna, a także zabezpieczą ją przed działaniem czynników zewnętrznych.

5. Oczyszczaj rano i wieczorem

Aby skóra mogła wchłonąć dobroczynne składniki aktywne, musi najpierw być dobrze oczyszczona ze wszystkich nagromadzonych zanieczyszczeń, również tych powstałych przez noc. Dlatego rano i wieczorem stosuj żel do mycia twarzy Organic Series, który łagodnie oczyszcza, nawilża, usuwa nadmiar sebum, a przy tym nie podrażnia skóry. Do ciała wybierz organiczny żel do mycia ciała Organic Series, który zapewnia skórze długotrwałą świeżość i nawilżenie. Dzięki naturalnemu pienieniu się i właściwościom złuszczającym, oczyszcza skórę bez wywoływania podrażnień.

Podobne wpisy