Popularne blogi o kosmetykach

W ciągu ostatnich kilku lat mogliśmy obserwować prawdziwy boom na blogi kosmetyczne. Co rusz niczym przysłowiowe grzyby po deszczu pojawiały się nowe strony z poradami kosmetycznymi i urodowymi. Wiele blogów tak szybko jak powstało, tak szybko też zamknęło swoją działalność, ponieważ ich autorom zabrakło czasu, inwencji, konsekwencji i zapału na zamieszczanie nowych, wartościowych postów. Mamy wśród nich jednak swoiste perełki, które funkcjonują już od jakiegoś czasu, prezentują naprawdę wysoki poziom, a liczba ich czytelników stale rośnie. Jakie polskie blogi kosmetyczne cieszą się dużą popularnością?

Coś dla miłośniczek kosmetycznych nowinek, makijażowych trików i domowych porad

Jednym z popularnych blogów, który opisuje zagadnienia kosmetyczne w sposób szeroki i różnostronny jest alinarose.pl. Znajdziemy tu działy dotyczące pielęgnacji skóry, włosów czy tworzenia makijażu, testy kosmetyków, ale też domowe kosmetyczne porady. Wszystko to wzbogacone jest pięknymi, idealnie dobranymi zdjęciami. Ciekawa tematyka, dokładnie zgłębione tematy, dbałość o szczegół i piękne unikatowe fotografie dają efekty. Blog Aliny Rose na popularnym portalu społecznościowym lubi ponad 73 tysiące osób.

Dla każdego coś dobrego (porady kosmetyczne, urodowe i lifestyle)

Daria, autorka bloga kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com posiada tak elektryzującą, przyciągającą wzrok urodę, (a przy tym jest niebywale fotogeniczna), że w dużym stopniu jest reklamą samą dla siebie. Tym samym jej porady, dotyczące między innymi pielęgnacji skóry, włosów, paznokci, sztuki makijażu zyskują na wartości i autentyczności. Znajduje to odzwierciedlenie w postaci wiernych odbiorców. Na samym Facebooku blog Darii polubiło ponad 47tysięcy użytkowników. Poza artykułami dotyczącymi typowo tematyki urodowej i kosmetycznej na jej stronie znajdziemy wpisy dotyczące między innymi aktualnych trendów modowych czy ogólnie rozumianego lifestyle.

Idaliastyle.pl to blog o szeroko pojętej tematyce lifestylowej i kosmetycznej. Znajdziemy tam więc nie tylko porady dotyczące makijażu, pielęgnacji ciała i włosów, ale też zdrowego odżywania się, aktywności fizycznej, atrakcyjnego sposobu spędzania wolnego czasu czy kobiecego zdrowia. Odnajdziemy tu również testy i recenzje wielu kosmetyków i zabiegów kosmetycznych, jak również polecenia ciekawych miejsc tak w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym. Prowadzony przez Magdę blog funkcjonuje już od 2011 i przez ten czas zdążył zgromadzić całkiem sporą, wierną publikę.

Autorka beautyicon.pl, Agata Choromańska posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży kosmetycznej. Zaowocowało to wieloma wyróżnieniami, wywiadami i publikacjami w pismach branżowych. Jej teksty są niezwykle fachowe, merytoryczne i ciekawe. Doświadczenie w żadnym wypadku nie przełożyło się na rutynę. Autorkę przez cały czas cechuje świeże spojrzenie i pasja w zgłębianiu kosmetycznych tajników. Tematyka bloga jest szeroka począwszy od nowości na rynku kosmetycznym przez urodowe SOS i wskazówki mające na celu powstrzymać upływ czasu po porady czysto lifestylowe. Do każdego tematu podchodzi niezwykle poważnie i indywidualnie. Nie znajdziemy tu gotowych recenzji. Opis każdego produktu jest poprzedzony osobistą, wnikliwą analizą, a ujęcie jest rzeczowe i obiektywne. Całość jest opatrzona profesjonalnymi, autorskimi zdjęciami.

Coś dla włosomanieczek

Wśród blogów kosmetycznych i urodowych znajdziemy blogi o tematyce ogólnej, jak i swego rodzaju blogi specjalistyczne, poświecone jakiemuś wycinkowi z zakresu kosmetologii. Przykładem tego drugiego będzie anwen.pl. Jest to blog poświęcony przede wszystkim pielęgnacji i stylizacji włosów. Jego autorka Ania zdaje się na temat włosów wiedzieć praktycznie wszystko. Zaowocowało to wydanym w 2014 poradnikiem „Jak dbać o włosy czyli poradnik początkującej włosomaniaczki”. Fachowe ujęcie tematu, pasja i przyjemna lektura dały efekt w postaci stałego grona wiernych czytelniczek i ponad 115tysięcy polubień na Facebooku.

Podobne wpisy