Badania naukowe krem odżywczy

Jako jedna z niewielu firm na rynku przeprowadziliśmy 21-dniowe badania potwierdzające skuteczność wchłanialności aktywnych składników w oferowanych organicznych produktach w niezależnym laboratorium badawczym.

Dlaczego 21-dniowych? Ponieważ naskórek złuszcza się w przeciągu 21 dni i dopiero po tym czasie można było prawidłowo stwierdzić czy produkt działa należycie. Efekty otrzymaliśmy na niespotykanym w kosmetologii poziomie 25%. Dla porównania większość produktów konkurencji uzyskuje średnie wyniki na poziomie 3-8%.

BADANIA APLIKACYJNO-APARATUROWE Przeprowadzono pod nadzorem lekarza dermatologa  przy pomocy aparatu pomiarowego przed zastosowaniem produktu oraz po 3 tygodniach regularnej aplikacji.

Ocena stanu skóry po zakończeniu 4-tygodniowej aplikacji produktu:

Znaczna poprawa elastyczności, jędrności, wyciszone podrażnienia, intensywne nawilżenie  – wzrost o  27,98 % (średnia to ok 5-8%), znacznie zostało również zmniejszone przeznaskórkowa utrata wody o 22,56%.

Opis produktu 

Krem odżywczy natłuszcza i chroni wymagającą, dojrzałą skórę! Dostarczaj jej cennych witamin E i F, oraz olejów o właściwościach regeneracyjnych i przeciwutleniających.

Zwiększa elastyczność i w dużym stopniu wzmocnia odporność skóry. Zniweluje stany zapalne i zastoje limfatyczne, zasinienia oraz nieładną opuchliznę pod oczami. Zawarty w składzie ekstrakt z pszenicy jest bogaty w witaminę E: dzięki niej zapobiegnie zmarszczkom, zmiękczy, odświeży i wypielęgnuje skórę. Silnie ją nawilży, ukoi i zregeneruje, przywracając utraconą witalność. Intensywnie odżywi i wzmocni barierę hydrolipidową skóry.

Nawilżenie skóry mierzone za pomocą korneometru pozwala na pośrednią ocenę nawilżenia skóry na podstawie ilości wody w powierzchniowych obszarach warstwy rogowej naskórka. Dlaczego intensywne nawilżenie jest tak istotne w pielęgnacji? –  odpowiada za przebieg procesów komórkowych (w tym odnowy naskórka) oraz zapewnia prawidłową budowę włókien kolagenowych i elastynowych – dzięki temu skóra jest wygładzona, napięta i promienna. Wynik + 27,98 % potwierdza bardzo intensywne nawilżenie ( średnia to ok 0.5-3 %).

Poziom transepidermalnej utraty wody przez skórę mierzony za pomocą tewametru informuje o dyfuzji wody niezwiązanej przez proteoglikany w kierunku warstwy rogowej naskórka. Jeżeli nie ma równowagi między wyparowywaniem wody, a jej przepływem, dochodzi do wysuszenia skóry, natomiast im więcej wody przepływa przez skórę, tym lepiej jest nawodniona.

Woda jest głównym składnikiem budulcowym komórek, jest niezbędna do zachowania ich czynności życiowych i zachodzenia różnych przemian biochemicznych.

Woda wpływa na przebieg podstawowych procesów komórkowych, a tym samym na właściwości skóry. Jeśli zatem wody jest zbyt mało, zaburzeniom ulega proces odnowy naskórka. Wyniki  -22,56% potwierdzają znaczne zmniejszenie transdermalnej utracie wody, zapewniając odpowiedni stopień nawilżenia skóry.

Przejdź sklepu z  kremem odżywczym  kliknij w link

Podobne wpisy