Krem z kwasem laktobionowym – badania

Jako marka profesjonalna zleciliśmy badania kliniczne w niezależnych laboratoriach badawczych, aby podkreślić najmocniejsze strony kosmetyków Organic Series. Chcieliśmy sprawdzić i potwierdzić działanie naszego bestsellera, czyli krem z kwasem laktobionowym.

Co to kwas laktobionowy? o tym przeczytasz w naszym oddzielnym artykule >>>

Jako jedna z niewielu firm na rynku przeprowadziliśmy ponad 21- dniowe badania potwierdzające skuteczność oferowanych produktów organicznych. Dlaczego 21-dniowych? Ponieważ naskórek złuszcza się w przeciągu 21 dni, dopiero po tym czasie można prawidłowo ocenić działanie produktów.

Badania aplikacyjno-aparaturowe kremu z kwasem laktobionowym

Badania prowadził i nadzorował lekarz dermatolog na grupie ochotników. Efekty mierzono przy pomocy aparatu pomiarowego – przed zastosowaniem produktu oraz po 4 tygodniach regularnej aplikacji kremu z kwasem laktobionowym.

Krem z kwasem laktobionowym Organic Series zawiera czysty kwas laktobionowy o wysokim stężeniu, bo aż 10 %. To optymalne stężenie, które zapewnia intensywne działanie nie powodując podrażnień – jest przy tym bezpieczny do stosowania w domu praktycznie przez każdą osobę. Ze względu na unikalną budowę krem ma nie tylko właściwości złuszczające, ale jest również w stanie przyspieszyć odnowę komórkową. Jest to niezwykle istotne przy utrzymaniu skóry w jak najlepszej kondycji, intensywnie wygładzając ją i nawilżając. Ma właściwości antyoksydacyjne i zwiększające elastyczność skóry, co zostało potwierdzone w badaniach.

Jakie efekty daje stosowanie kwasu laktobionowego?

Poniżej widać wycinek z raportu badań, który pokazuje jak zmieniła się elastyczność skóry u ochotników poddanych badaniu. Elastyczność skóry mierzono za pomocą kutometru, co pozwala na pośrednią ocenę elastyczności skóry. Kutometr zasysa pod ciśnieniem skórę i na podstawie wartości unoszenia i czasu powrotu określana jest elastyczność.

Odnotowano wysokie wskaźniki!

Zastosowany kwas laktobionowy w kremie wpłyną u wszystkich osób na poprawę elastyczności o aż 11,16% – i to wyłącznie dzięki codziennej aplikacji kremu, bez stosowania żadnych urządzań i zabiegów. To duży wynik osiągnięty dzięki dobrej jakości i wysokiemu stężeniu składników aktywnych w kremie. Dla porównania większość produktów uzyskuje średnie wyniki na poziomie 0,1 – 3%

Wykres pomiaru elastyczności skóry po zastosowaniu kuracji kremem z kwasem laktobionowym

Dodatkowo podczas oceny skóry – na podstawie mikrofotografii – zaobserwowano znaczną poprawę jędrności, widoczne napięcie oraz wygładzenie skóry, co widać również na poniższym zdjęciu. Po zakończeniu 4-tygodniowej aplikacji produktu stwierdzono:

  • rozszerzone ujścia gruczołów łojowych zostały zwężone,
  • okołomieszkowe stany zapalne złagodzone,
  • skóra wygładzona,
  • złagodzone zaczerwienienie.
efekty stosowania kwasu laktobionowego

Krem z kwasem laktobionowym jest na tyle bezpieczny, że można go stosować do każdego typu skóry. Zaś najlepsze efekty i pozytywną poprawę widzimy przy cerach problemowych, czyli z wypryskami, przebarwieniami lub naczynkami. Dodatkowo świetnie sprawdza się przy cerze dojrzałej, na której chcemy zadziałać na pierwsze zmarszczki, gdyż pobudza skórę do wzmożonej pracy i odnowy komórkowej. Natomiast przy cerze tłustej wpłynie na redukcję powiększonych porów, co doceni każda osoba zmagająca się z błyszczeniem. 

Krem z kwasem laktobionowym 10% kupisz w naszym sklepie online:

krem z kwasem laktobionowym 50 ml

Podobne wpisy