10 wskazówek o pielęgnacji biustu i dekoltu, które musisz znać

Poznaj 10 wskazówek o pielęgnacji biustu i dekoltu, o których wiele z nas żałuje, że dowiedziało się tak późno…

1. Ochrona przed słońcem

Regularna i nadmierna ekspozycja skóry na promienie UV może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry, w tym utraty jędrności i powstawania przebarwień. Im wcześniej wprowadzimy nawyk ochrony dekoltu przed słońcem, tym dłużej nasza skóra zachowa swoją jędrność i gładkość, a my podziękujemy sobie za dobre decyzje podjęte za młodu 🙂

2. Antyoksydanty w pielęgnacji

Do pielęgnacji dekoltu i piersi sprawdzi się serum lub krem z witaminą C, czyli silny antyoksydant opóźniający proces starzenia się skóry. A dodatkowo witamina C rozjaśnia przebarwienia, które często pojawiają się na dekolcie i ramionach.

3. Dodatkowe nawilżenie

Oprócz stosowania kremu sprawdzonym sposobem na zwiększone nawilżenie skóry jest stosowanie produktów z kwasem hialuronowym, który nie tylko idealnie nawilża, ale także tworzy podporę dla włókien kolagenowych i elastynowych, a tym samym zapobiega tworzeniu się zmarszczek.

4. Szczelna bariera hydrolipidowa

Krem odżywczy lub krem hydrolipidowy w codziennej pielęgnacji to konieczność – również na dekolcie i piersiach. Zapobiega odparowywaniu składników aktywnych z wcześniej zaaplikowanego serum, utrzymuje odpowiednią wilgotność skóry i odbudowuje uszkodzenia powstałe w płaszczu hydrolipidowym.

5. Szczególny czas macierzyństwa

W czasie ciąży i karmienia piersią skóra narażona jest na znaczne rozciąganie, a w jego efekcie… rozstępy. Łatwiej jest zapobiegać niż likwidować, dlatego codzienne stosowanie odżywczych kremów od najwcześniejszych tygodni ciąży to „must have”. Nawilżona i natłuszczona skóra piersi jest bardziej wytrzymała podczas napięć.

6. Szczególny czas dojrzewania

Okres dojrzewania stanowi również czas kiedy my jako matki powinnyśmy zadbać o skórę naszych córek – zwłaszcza u tych, które dojrzewają w szybkim czasie, a ich skóra na piersiach może nie nadążyć z wytwarzaniem nowych włókien kolagenowych. Dobry jakościowo mus lub krem do ciała sprawdzi się idealnie, utrzymując skórę na odpowiednim poziomie nawilżenia.

7. Ćwiczenia i ruch

Bardzo istotne jest także utrzymanie mięśni klatki piersiowej w dobrej kondycji, dlatego regularne ćwiczenia także pomogą zadbać o biust i piękny dekolt.

8. Stymulacja i lekkie złuszczanie

Delikatne masaże, np. przy użyciu szczotki pobudzają krążenie, wygładzają i oczyszczają skórę z martwego naskórka. Robione regularnie wspaniale zwiększają elastyczność skóry. Możesz również użyć do tego celu delikatny naturalny scrub.

9. Ma być komfortowo!

Dla naszych piersi bardzo ważny jest dobór odpowiedniej bielizny, który pozwoli zachować piersi w dobrej kondycji w późniejszym wieku, kiedy skóra nie ma już takich zdolności do regeneracji. Warto udać się do brafiterki, która pomoże dopasować odpowiedni biustonosz.

10. Pozycja ma znaczenie

Niestety spanie na brzuchu i na boku, z twarzą wbijającą się w poduszkę, może przyspieszać lub pogłębiać powstawanie zmarszczek pionowych na dekolcie. Warto usprawnić to stosując odpowiednią poduszkę lub modyfikując pozycję, aby odciążyć dekolt.

Podobne wpisy