Jak działa krem dotleniający?

Wiemy, że tlen jest niezbędny do życia, a jakie ma znaczenie dla skóry? okazuje się, że ilość tlenu jaka dociera do komórek ma wpływ na jej wygląd i kondycję. Jak więc i kiedy zadbać o odpowiednie dotlenienie?

Naturalne dotlenienie skóry

Gdy skóra jest pozbawiona dostępu do tlenu w szybkim czasie szarzeje i wiotczeje, pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. Z tego powodu powinno się unikać przesuszonych klimatyzowanych pomieszczeń, palenia papierosów czy nakładania na skórę zbyt wielu warstw podczas robienia makijażu, które nie pozwalają skórze oddychać. Gdy jednak nie możemy pozwolić sobie na brak makijażu, a na co dzień pracujemy w klimatyzowanym biurze, warto rozszerzyć pielęgnację o kosmetyki dotleniające i detoksykujące.

Kiedy warto dotlenić skórę?

Niestety nawet jeśli prowadzimy bardzo higieniczny tryb życia, to jednak w pewnych kwestiach nie jesteśmy w stanie oszukać natury i zegara biologicznego. Z wiekiem skóra ubożeje w tlen, który jest niezbędny do prawidłowej przemiany komórkowej i regeneracji skóry. W rezultacie procesy w tkankach zachodzą coraz wolniej, skórze coraz trudniej samodzielnie oczyszczać się z toksyn, naskórek też nie odbudowuje się już tak szybko i sprawnie. Skóra szarzeje, staje się mniej jędrna – traci gładkość i elastyczność. Brak wody, sprawia, że robi się przesuszona, co powoduje kolejne problemy w postaci wiotczenia, zmarszczek czy stanów zapalnych. I tu pojawiają się kosmetyki dotleniające. Nie bez powodu tego typu kremy są dedykowane przede wszystkim dla cery i skóry dojrzałej.

Jak działają kremy dotleniające?

Kosmetyki, dzięki dużej dawce składników dotleniających uzupełniają zapotrzebowanie energetyczne komórek, które zwiększa się wraz z wiekiem. Poprawa metabolizmu ATP, czyli właśnie dostarczenie energii do komórek, w których zachodzą wszystkie ważne procesy, wpływa bezpośrednio na kondycję skóry.

Krem czy serum dodatkowo wzbogacone o składniki odmładzające, jak np. olejki, masło shea – odżywiają, regenerują i wygładzają, a finalnie zabezpieczają skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatek kompleksów intensywnie nawilżających, w tym m.in. kwas hialuronowy, witaminy, związki zapobiegające przeznaskórkowej utracie wody – sprawia, że kosmetyki działają kompleksowo: dotleniają, nawilżają i odmładzają.

Chcesz wiedzieć więcej o pielęgnacji cery wymagającej detoksu i dotlenienia? sprawdź nasz poradnik…


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Podobne wpisy