Cała prawda o mezoterapii mikroigłowej!

Mezoterapia mikroigłowa od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych zabiegów odmładzających i regenerujących skórę, zarówno w gabinetach kosmetologicznych jak i medycyny estetycznej. Jest bezpieczna i mało inwazyjna, wykonywana przez profesjonalistę może dać niesamowite efekty odmładzające. Na czym polega mezoterapia mikroigłowa i jakie są efekty tego zabiegu? Już zaraz się dowiesz….

Jak wygląda zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Przede wszystkim polega na intensywnym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. W wyniku mikronakłuwania dochodzi do powstania stanu zapalnego, który stymuluje naturalne mechanizmy odnowy skóry. Dochodzi do pobudzenia komórek skóry do podziału i stymulacji ich aktywności. Dzięki temu zwiększa się synteza elementów budulcowych skóry, czyli kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Jakie efekty daje mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapię mikroigłową warto jest wykonywać w serii zabiegowej, 3-6 zabiegów co 2-4 tygodnie. Wykonanie serii zabiegów daje poprawę zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny potrądzikowe, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale również opóźnia proces powstawania nowych.

Efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej
Efekty 4 zabiegów mezoterapii mikroigłowej wykonywanych co 2 tygodnie

Chłonność skóry, zwłaszcza w okresie stanu zapalnego, jest zwiększona. Warto wykorzystać ten moment na aplikację zdrowych i bezpiecznych składników aktywnych. Bardzo korzystne będą: kwas hialuronowy, witamina C, A, E, peptydy, komórki macierzyste, składniki roślinne skierowane na konkretny problem skóry np. Ginko biloba, kasztanowiec, arnika, czerwona winorośl przy problemach skóry naczyniowej.

W trakcie nakłuwania na skórę rozprowadza się na obszar zabiegowy kwas hialuronowy i/lub dodatkowo wybrane serum z fazy aktywnej OrganicSeries. Rozpoczynamy nakłuwanie od czoła, następnie okolice oczu, policzki, szyję i dekolt.

Zobacz produkty, które warto używać w domu zaraz po zabiegu >>>

W jakim wieku zacząć mezoterapię mikroigłową?

Proces starzenia rozpoczyna się już po 25 roku życia i już w wieku 25-30 lat można wykonywać pojedyncze zabiegi stymulujące skórę. W kolejnych latach, po 35 roku życia warto jest wprowadzić serie zabiegowe oraz różnorodność terapii.

Czy mezoterapia mikroigłowa boli?

Podczas zabiegu można odczuwać delikatne mrowienie, drapanie, szczypanie, swędzenie. Po zakończeniu, skóra może być czerwona, rozgrzana i obrzęknięta, można też zauważyć punktowe krwawienie. Obrzęk i zaczerwienie ustępują maksymalnie do kilku godzin po zabiegu, natomiast napięcie, wrażliwość i tkliwość skóry utrzymuje się do 3 dni. Jest to uczucie podobne do tego, jakie odczuwamy po zbyt intensywnym opalaniu się. Po 3 dniach skóra może się również lekko łuszczyć.


Czy ten zabieg jest dla mnie?

Przed każdym zabiegiem w salonie, czy klinice przeprowadzany jest wywiad z klientem. Na jego podstawie odbywa się kwalifikacja do zabiegu bądź wykluczenie z powodu ewentualnych przeciwwskazań, dobranie odpowiednich preparatów oraz liczbę potrzebnych zabiegów.

Wskazania do zabiegu:
  • biorewitalizacja skóry
  • zmarszczki i bruzdy
  • skóra wiotka i cienka
  • zmiany pigmentacyjne
  • rozszerzone pory
  • rozstępy i blizny
  • cienie pod oczami
  • skóry naczyniowe
  • cellulit
  • wypadanie włosów
Przeciwwskazania do zabiegu:
  • ciąża i karmienie
  • nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu (przez 5 lat)
  • cukrzyca
  • alergie skórne
  • stany zapalne
  • infekcje wirusowe i bakteryjne
  • skłonność do keloidów (bliznowców)

Jak przygotować się do zabiegu?

Zalecenia przed zabiegiem:
  • na ok. dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się stosować antybiotyków, leków przeciwzapalnych, leków przeciwzakrzepowych oraz substancji fotouczulających,
  • nie powinno się spożywać alkoholu,
  • skóra nie powinna być poddana kąpielom słonecznym,
  • jeżeli posiadasz aktywnego wirusa opryszczki warto byłoby kilka dni przed oraz po zabiegu stosować leki przeciwwirusowe typu Heviran,
  • nie planuj nic po zabiegu, najlepiej jeżeli dasz skórze czas na odpoczynek.
Zalecenia pozabiegowe:

Bardzo ważne są pierwsze godziny po zabiegu. W czasie stanu zapalnego następuje wzrost przeznaskórkowej absorpcji składników aktywnych, dlatego należy zachować tu szczególną ostrożność i higienę.

  • makijaż można wykonać po 24 godzinach,
  • należy przestrzegać wzmożonej fotoprotekcji,
  • bardzo ważna jest higiena okolicy zabiegowej – unikanie dotyku, kontaktu ze zwierzętami, kąpieli w basenie, aktywności fizycznej,
  • unikać szalików, golfów i apaszek,
  • należy wymienić poszewkę na poduszkę oraz ręcznik do kąpieli,
  • nie rozgrzewać skóry w saunie lub zabiegami laserowymi, falami radiowymi, naświetlaniami,
  • nie zaleca się działania silnie łagodzącego po zabiegu np. stosowania masek. W trakcie wykonywania zabiegu wywołujemy stan zapalny naskórka, w ten sposób skóra dostaje sygnał do wzmożonej samoregeneracji, naprawy i odbudowy. Zastosowanie maseczki regenerującej, bądź łagodzącej może znacznie zmniejszyć efektywność zabiegu.

Pielęgnacja domowa po zabiegu

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja pozabiegowa stosowana w domu. Warto jest wprowadzić produkty pielęgnacyjne, które będą miały na celu wzmocnienie efektów terapii mezoterapii mikroigłowej oraz podtrzymanie efektów pozabiegowych.

1. Oczyszczanie 

W celu dokładnego oczyszczenia skóry z makijażu oraz zanieczyszczeń warto jest wprowadzić do codziennej pielęgnacji żel do demakijażu. Jest to niezwykle delikatny, ale i zarazem skuteczny produkt, który nie będzie podrażniał skóry po zabiegu, lecz będzie ją odpowiednio pielęgnował oraz nawilżał

2. Tonizacja
Każda skóra po oczyszczeniu potrzebuje wzmocnienia oraz usprawnienia w prawidłowym funkcjonowaniu. Stosowanie toniku odtłuszczającego wspomoże proces regeneracji skóry, poprzez regulowanie pH. Tonik wzmacnia i usprawnia pracę ochronnego płaszcza hydrolipidowego i przygotowuje skórę do następnych etapów pielęgnacyjnych.

3. Wzmocnienie efektów po zabiegowych
Aby przedłużyć i wzmocnić efekty terapii zdecydowanie warto jest wprowadzić do codziennej pielęgnacji serum odpowiednio dobrane do potrzeb skóry. Ten produkt będzie skupiał się na konkretnym problemie skórnym oraz przyspieszy proces odbudowy skóry.

Wybierz serum o wysokim stężeniu spośród produktów Organic Series dopasowanych do różnych potrzeb skóry: 

4. Zabezpieczenie skóry
Ostatnim etapem pielęgnacyjnym jest zastosowanie kremu. Stosowanie wybranego kremu forte, przeznaczonego do każdego rodzaju oprócz działania nawilżającego oraz regenerującego, podobnie jak serum przedłuży oraz wzmocni efekty terapii.
Jeżeli po zabiegu skóra jest podrażniona i wymaga silnej odbudowy to sprawdzi się idealnie krem hydrolipidowy. Ma on za zadanie odbudować  oraz wzmocnić ochronną warstwę hydrolipidową skóry.
Niezwykle ważna jest również odpowiednia fotoprotekcja w pielęgnacji porannej. Stosowanie kremu nawilżającego z filtrem SPF- wysoka ochrona, w naturalny sposób będzie zabezpieczał skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Dzięki zawartości tlenku cynku oprócz ochrony przed promieniowaniem UV skóra będzie w odpowiedni sposób pielęgnowana oraz załagadzana.

Bądźmy zawsze w kontakcie


Facebook


Instagram

Masz pytania o pielęgnację?
tel. 690 480 215, e-mail: kontakt@beautyspaexpert.co

Aleksandra Bąk
mgr kosmetologii, trenerka Organic Series

Masz pytania o pielęgnację?

zapraszamy do kontaktu
Aleksandra

KOSMETOLOG ORGANIC SERIES

  • kontakt@beautyspaexpert.co
  • 690 480 215


KONSULTACJE ONLINE

Podobne wpisy