Krem z lipidami, czyli jak poradzić sobie z suchą skórą twarzy?

W okresie zimowym oraz wczesno wiosennym wiele czynników może wpłynąć niekorzystnie na Twoją skórę. Jeżeli masz skórę suchą, wrażliwą, naczyniową lub nawet mieszaną, koniecznie musisz skupić się na odpowiedniej pielęgnacji ochronnej. Niska temperatura oraz suche, ostre powietrze mogą wzmagać nadmierne przesuszanie skóry, odwodnienie oraz jej podrażnienie.

Zmiana pory roku często zmusza nas do zmiany produktów do pielęgnacji domowej..

Dla przykładu weźmy pod lupę skórę suchą. Dla takiego rodzaju skóry krem nawilżający, jest odpowiedni do stosowania w codziennej pielęgnacji, ale może być niewystarczający w okresie zimowym.

Dlaczego tak się dzieje?

Skóra sucha charakteryzuje się zmniejszoną zawartością wody w naskórku i zdolnością do jej nadmiernego odparowywania. Na zewnętrznej warstwie skóry (naskórku) znajdują się tłuszcze, które są produkowane przez gruczoły łojowe. Jest to główny składnik budujący tzw. płaszcz hydrolipidowy skóry. Przy skórze suchej można zauważyć znacznie zmniejszoną ilość produkowanych tłuszczy. W takiej sytuacji następuje osłabienie płaszcza hydrolipidowego. W rezultacie przyspieszony zostaje proces utraty elastyczności i jędrności, a nawet starzenia się skóry.

Co możemy w takiej sytuacji zrobić?

Stosować produkty do pielęgnacji domowej, które wspomogą skórę w odpowiednim funkcjonowaniu, zregenerują ją, odżywią oraz wzmocnią barierę ochronną. Pomogą Ci w tym produkty Organic Series, które zostały stworzone z myślą o Tobie i Twojej skórze.

Co polecamy?

Natłuszczający krem emolientowy, czyli krem hydrolipidowy Organic Series pozwala wzmocnić osłabiony płaszcz ochronny skóry i zwiększyć jej odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zawartość składników nawilżających, kojących i łagodzących, zminimalizuje uczucie ściągnięcia, podrażnienia czy dyskomfortu oraz wyhamuje procesy przedwczesnego starzenia, wynikające z przesuszenia. Krem hydrolipidowy możesz stosować jako intensywną lipo bazę.

Jak stosować krem hydrolipidowy?

  • w wieczornej lub porannej pielęgnacji nałóż niewielką ilość produktu aktywnego, czyli serum lub wybranego kremu forte Organic Series, rozprowadź na skórze i wmasuj do całkowitego wchłonięcia.
  • następnie jako drugi etap rozprowadź na skórze niewielką ilość kremu hydrolipidowego. W ten sposób zintensyfikujesz wchłanianie składników aktywnych, zapobiegniesz przeznaskórkowej utracie wody oraz przed odparowywaniem składników aktywnych.

Jeżeli krem hydrolipidowy stosujesz w porannej pielęgnacji to pamiętaj, aby odczekać ok. 5 min przed nałożeniem makijażu, w ten sposób krem hydrolipidowy w pełni się wchłonie, a skóra zostanie zabezpieczona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Czy wiesz, że…?

Lipidy to grupa związków organicznych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania skóry, na której tworzą warstwę hydrolipidową. Jej funkcją jest obrona skóry przed przesuszaniem i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: zanieczyszczenia, wiatr, mróz oraz promienie słoneczne. W skórze lipidy stanowią budulec, ale też odpowiadają za jej prawidłową gospodarkę wodno-tłuszczową. Niedostatki tego składnika mogą skutkować przesuszeniem oraz nadwrażliwością.

Składniki aktywne zawierające lipidy w kremie hydrolipidowym Organic Series: olej z pestek moreli, olej z nasion słonecznika, gliceryna roślinna oraz emolienty.

Bądźmy zawsze w kontakcie


Facebook


Instagram

Kremy nawilżające Organic Series:

Podobne wpisy